1

شـرکــت سـرمـایـه گـذاری "نـویـنآپ" از سـال 1400 بـه عـنـوان بـازوی سـرمــایـه گذاری صندوق "توسعه فناوری های نویــن" در حــوزه های بلاکچین، رمزارز  و فینتک، آغاز به فعالیت نموده‌است و در صدد افزایـش سهم و تـنــوع بخشـی بـه پـرتـفـو سرمـایـه گـــــذاری خــود در ایــن حــوزه می‌باشد. صندوق توسعه فناوری هـای نوین نیز از آغاز فعالیت خود با بهره‌مندی از مشــاوران خـبـره، شبـکـه همـکـــاران و ارائــه متـنـوع‌تــریـن خدمات مالی در زیست بوم فـنـاوری کشـور، توانستـه‌است تـاثـیـر قـابل توجهی در رفع دغدغه‌های تامین مالی شرکت‌های فناور، ایفا نماید.

 

"نوینآپ" با هدف رشد و گسترش دانش‌، علوم و فناوری‌های نوآور و حمایت از نیروی انسانی جوان، خلاق و مستعد کشور، اقدام به شناسایی استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش‌‌بنیان فعال در عرصه‌های بلاکچین و فینتک می‌نماید تا از طریق سرمایه‌گذاری در جهت رفع مشکلات و موانع مالی، قانونی و حقوقی این شرکت‌ها، موجبات رشد و توسعه‌ی آنان را فراهم سازد تا در نهایت ثمره فعالیت‌های این گروه‌های دانش‌بنیان به جامعه و کشور بازگردد.

برای تحقق این امر، سایت "نوینآپ" میزبان تمامی افراد، گروه‌ها، استارتاپ‌ها، شرکت‌های بخش خصوصی/دولتی، شتابدهنده‌ها و سرمایه‌گذاران خطرپذیری است که طرح، ایده یا محصولی دانش‌بنیان و فناور محور در حوزه‌های بلاکچین و فینتک دارند. این گروه‌ها می‌توانند با توجه به موضوع فراخوان‌های منتشر شده در سایت و یا از طریق فرم‌ موجود ارائه پیشنهاده و طرح، اقدام به ثبت نام و ارائه اطلاعات مورد نیاز نمایند تا بعد از بررسی اولیه توسط "نوینآپ" مراحل بعدی برقراری ارتباط، تعامل و همکاری شکل گیرد.

 

 


 

"صندوق توسعه فناوری‌های نوین"                                                                

"صندوق توسعه فناوری‌های نوین" نیز از آغاز فعالیت خود با بهره‌مندی از مشاوران خبره، شبکه همکاران و ارائه خدمات مالی در زیست بوم فناوری کشور، توانسته است تاثیر قابل توجهی در رفع دغدغه‌های تامین مالی شرکتهای فناور، ایفا نماید. صندوق توسعه فناوری های نوین به عنوان ارائه کننده متنوع‌ترین خدمات مالی در تجاری سازی فناوری در کشور بر مبنای آیین‌نامه اجرایی ماده ۱۰۰ قانون برنامه سوم توسعه کشور و اساسنامه مصوب هیات محترم وزیران از بهمن ۱۳۸۶ تأسیس گردیده ‌است. از آنجایی که یکی از مهمترین دغدغه‌های نهادهای متولی توسعه فناوری، نحوه تخصیص و هزینه کرد منابع مالی به صورت موثر سریع، هدفمند و تخصصی به طرح‌های فعال در حوزه علم و فناوری در اقصی نقاط کشور می‌باشد. صندوق با دارا بودن اختیارات قانونی و با حمایت دستگاه های اجرایی و پارک فناوری پردیس ریاست جمهوری، شرکت های فناور را در تجاری سازی محصولات خود یاری می نماید.

"صندوق توسعه فناوری‌های نوین" با شناسایی کلیه‌ی نیازهای جامعه هدف خود (شرکت های دانش بنیان. فناور و استارت آپ‌ها) سعی کرده تا خدمات مورد نیاز ایشان را در سرفصل‌های ضمانتنامه، تسهیلات، سرمایه‌گذاری و جمع‌سپاری مالی ارائه ‌دهد. این صندوق افتخار داشته است از سال ۱۳۸۶ تا کنون به بیش از ۱۶۰ شرکت دانش‌بنیان و غیر دانش‌بنیان خدماتی که ذکر گردید را ارائه کند و رتبه "نخست" را در بین صندوق‌های پژوهش و فناوری برای "ضمانتنامه و تسهیلات" کسب کند.

 

محصولات راهبردی تجاری‌سازی شده توسط صندوق توسعه فناوری‌های نوین

  • نفت و گاز سرو: تولید کاتالیست.
  • پتروسازه بین‌الملل آرام: تولید کننده مخازن کروی نگهداری نفت و گاز.
  • طلایه‌داران صنعت فرآیند: تولید خشک کن‌ها، پلیت و بایواتانول سوختی.
  • تجهیزات مراقبت پزشکی الکترونیک برتر: تولید دستگاه ماشین بیهوشی.
  • توسعه و نوسازی صنایع گداختار: تولید و ساخت شیرآلات.
  • پیشرو صنعت پارس پارت: تولید  Wellhead & X-Masstree
  • شرکت آرا پژوهش: تولید میکروسکوپ الکترونی عبوری.

 

برخی از همکاران و کارفرمایان صندوق توسعه فناوری‌های نوین

کارفرمایان دولتی پذیرنده ضمانتنامه:

  • شهرداری تهران/ مجتمع فولاد مبارکه/ صاایران/ شرکت ملی مناطق نفت‌خیز/ شرکت ملی حفاری ایران

بانک‌های همکار: 

  • بانک صادرات/ بانک تجارت/ بانک ملت/ بانک پارسیان/ بانک آینده/ بانک شهر/ بانک توسعه صادرات ایران/ پست بانک ایران/ بانک کارآفرین

کارگزاری مالی شرکت‌های فناور:

  • علی بابا/ NAS/ دوران گروپ/ همراه مکانیک/ آریا طب فیروز/ سازگان ارتباط

 

 

شرکت‌های سرمایه‌گذاری شده توسط صندوق توسعه فناوری‌های نوین

 

 gg     221002340                  

               401   112654     

      258  55 b2520  

   

برخی از دستگاه‌های اجرایی طرف قرارداد صندوق توسعه فناوری‌های نوین 

 

222332255112

افتخارات صندوق توسعه فناوری‌های نوین

ارائه خدمات به بیش از ۱85۰ شرکت دانش بنیان و فناور.

دارا بودن بالغ بر 30۰۰۰ میلیارد ریال قراردادهای کارگزاری.

دارا بودن بیشترین حجم خدمات مالی از سال ۱۳۹۱ تا ۱400.

کمترین نکول ضمانتنامه.

انعقاد بیش از 2۰۰ قرارداد کارگزاری مالی.

بیشترین حجم ضمانتنامه های صادر شده درمیان اعضای انجمن VC

بالاترین میزان پرداخت تسهیلات درمیان اعضای انجمن VC

کمترین میزان معوقات درمیان اعضای انجمن VC

X