شماره :
224
سه شنبه 1402/02/5 05:17

چگونه تناسب افراد با تیم را بهتر متوجه شویم؟

تیم

دوستی به من گفت: برای اینکه مطمئن شی که اون فردی که می‌خوای استخدامش کنی، مناسب تیم تو هست یا نه، یه سفر کاری باهاش به یه شهر دیگه برو، ببین تو مدتی که در کنارته، در شرایط پر استرس و پرتعامل چطور میتونه خودش رو اداره کنه. "پاتریک لنچونی"

 

برشی از کتاب بازیکن تیمی ایده‌آل:

«حیرت آور است که هنوز هم در قرن بیست و یکم، مصاحبه‌هایی مانند چهل سال پیش با گفت‌وگوهای تصنعی، تمرین شده و قابل پیش‌بینی وجود دارد.

صرفا مسئله ملال آور یا سنتی بودن این مصاحبه‌ها نیست. بلکه مسئله اصلی این است که این نوع از مصاحبه‌ها برای تشخیص مهارت‌ها و ارزش‌های افراد و سازگاری آن‌ها با سازمان و تیم ناکارآمدند. »

یک بار شخصی به من پیشنهاد داد تا برای اینکه اطمینان حاصل شود که آیا فرد مورد نظر مناسب تیم شما هست یا خیر؛ یک سفر کاری با او بروید. ببینید که آیا در مدت زمانی که در کنار شماست، می‌تواند شرایط پر استرس را مدیریت کند و تعاملات او چگونه است...»

«... در اکثر موارد، اینکه فردی را در یک سفر کاری ارزیابی کنید در واقعیت ممکن نیست. بنابراین پیشنهاد می‌کنم مدت زمان مصاحبه را بیش از 45 دقیقه کنید و در مصاحبه خود تعامل با افراد مختلف و در موقعیت‌های گوناگون را شبیه سازی کنید تا ارزیابی شما واقعی‌تر شود.»

کتاب The Ideal Team Player توسط پارتیک لنچونی یکی از نویسندگان مشهور رفتار سازمانی نوشته شده است. این کتاب نکاتی را به شما گوشزد می‌کند که می‌توانید در تیم سازی و مدیریت تیم استارتاپی خود از آن استفاده کنید و مهارت خود را در این زمینه ارتقا دهید.

ترجمه این کتاب با عنوان «بازیکن تیمی ایده‌آل» منتشر شده است.

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
Image CAPTCHA
کاراکترهایی که در تصویر می‌بینید را وارد نمایید.
X